Birleşmiş Milletler’in (BM) verilerine göre, tehlikeli madde taşımacılığı, toplam yük taşımacılığında yaklaşık %50 paya sahiptir. Deniz yolu, hava yolu, demir yolu ve kara yolu ile tehlikeli madde taşımacılığının düzenlenme kuralları, sanayi sektörü için stratejik önem taşır. Genellikle tehlikeli madde gönderen ve teslim alan şirketler; kimya, petrokimya, ilaç ve madencilik endüstrisinde iş yapan şirketlerdir.

Bu şirketlerin faaliyetleri, kendi sektörlerinde kurdukları yeni ekonomik ilişkiler, ülkelerinin sürdürülebilir ekonomik büyümesinin sağlanmasında kilit rol oynamaktadır. Chalang, tehlikeli maddelerin her tür ulaştırma aracıyla uluslararası taşınmasında, tüm olanaklarını müşterilerine sunarak lojistik süreci en iyi hâle getirmelerine, Bağımsız Devletler Topluluğu, Batı Avrupa ve Asya ülkelerinde yeni piyasalara açılmalarına yardımcı olur.

Konusunda uzman olan çalışanlarımız, yükün özelliğini göz önünde bulundurarak en uygun teslimat rotasını belirler. Bu doğrultuda sevkiyat süresince yasal, teknik ve sıhhi koşulların uygulanmasını kontrol ederler.